10 Tavsiye İle Kalıcı Başarı

Hepimiz iş hayatına başarı odaklı olarak atılırız. Kimi zaman geçici bir başarı yakalar kimi zaman başarısız olur azimli ve iradeliysek de kalıcı bir başarı yakalarız. Kariyerimizin başından beri ise bizi hiç bırakmayan başarısızlık ve yetersizlik korkusunu yenmek mümkün mü? Evet mümkün! Hem de birkaç tavsiye ile.

Aslında çevremizden, tecrübeli kişilerden, başarı hikayelerinden, kariyer blogları ve makalelerinden duyup da ezberlediğimiz birçok tavsiye var. Peki bunları uyguluyor muyuz? Cevabınız hayır ise aşağıda sizler için başarılı garantili 10 tavsiye öneriyoruz.

 

Her işte ve her yerde zor karakterlerle çalışmak zorunda kalırsınız. Karşıdan ne tepki gelirse gelsin saygılı olur ve işinize odaklanırsanız zor karakterler çok geride ve geçmişte kalacaktır. Saygı duymak için sevmek zorunlu değildir.Yeni şeyler öğrenmek demek adı üstünde "öğrenmek” ve doğal olarak "hata yapmak” demektir.Başarısızlık sürecin bir parçasıdır, kabullenin.
Değişimin ayağınıza gelmesini beklemeyin, harekete geçin. İşinizi sevmiyorsanız sizi bu işten koparacak yetenekler edinin ve geliştirin.


Hiçbir zaman insan, para, zaman vs. gibi tüm kaynaklara sahip olmayacaksınız. Size özel bir durum değil, çabalayın.
Olumsuz eleştiriler gereklidir. Başarılıymışsınız gibi gözükmeyi mi başarılı olmayı mı tercih edersiniz? Eleştirinin özünü kendinize alın, gerisine itibar etmeyin.
Kişiyi değil işi eleştirin.Ne kadar başarılı olursanız olun her zaman karşınıza sizden daha iyileri çıkacaktır. Hırsınıza yenik düşmeyin.
İşinizde ne kadar iyi olursanız olun, kimse sizden daha az ya da daha fazla değerli değildir.Ne istemediğiniz aslında sizi de ilgilendirmiyor, bu yüzden odak noktanız ne istediğiniz olsun.

 

 

 

 

 

 

 

4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır.
Kimya Medya Yayıncılık ve İnsan Kaynakları Tic. A.Ş., Türkiye İş Kurumu'nun 25.02.2014 tarihli 640 No'lu lisans sahibi özel istihdam bürosudur.
Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Şişli Şube Müdürlüğü: 0212 234 68 04