CEO'lar Adaylarda Ne Arıyor?

İyi bir üniversiteden mezun oldunuz, yabancı diliniz gelişmiş seviyede, başvurduğunuz ilanda bulunan kriterlerin hepsine sahipsiniz. Gittiğiniz mülakatlardan ise olumlu yanıt alamıyorsunuz. Düşünüyorsunuz, bu firmaların aradığı ne? Aslında CEO’lar için bunlar yeterli değil. İşte onların vurguladıkları sizi bir adım öne çıkaracak kriterler…

Yaratıcılık en çok aranan özellik.
Adayların hedefi mesleklerinde uzmanlaşma olmalı.


Öğrenim hayatı boyunca öğrenci kulüpleri, organizasyonları, sosyal sorumluluk projeleri ve staj aracılığıyla kendilerini geliştirmiş adaylar bekleniyor.Erasmus gibi uluslar arası öğrenci değişim programlarıyla ne kadar erken evrensel bakış açısı kazanılırsa o kadar iyi.Zorunlu stajın yanı sıra yaptığınız gönüllü staj sizin için avantaj. Yurt dışı stajı ise sizi oldukça öne taşıyor.Dünyadaki gelişmeleri ve teknolojiyi takip ederseniz değişimi yönetebilecek bir aday olursunuz.
Kariyer yapmak istediğiniz alanı üniversitede belirleyin, bu yönde beceri kazanın ve yükselin."Ben” değil "biz” diyebilecek, özgüvenli ve duyarlı adaylar aranıyor.Tutkunuzu özgeçmişinizle değil heyecanınızla anlatın.Sporla uğraşıyor olmanız inanç duygunuz, takım çalışmasına yatkınlığınız ve disiplininiz hakkında ipuçları veriyor.Staj veya iş dolayısıyla daha önceden bir veya birkaç şirket görenler adaylar ne istediklerini daha iyi anlıyorlar.Üniversiteden makul sürede mezuniyet öncelikli.4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır.
Kimya Medya Yayıncılık ve İnsan Kaynakları Tic. A.Ş., Türkiye İş Kurumu'nun 25.02.2014 tarihli 640 No'lu lisans sahibi özel istihdam bürosudur.
Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Şişli Şube Müdürlüğü: 0212 234 68 04