İşyerindeki Mutsuzluğa Karşı Bir Formülümüz Var

Hemen hemen her çalışanın buluştuğu bir ortak payda vardır. Hepimiz hayatlarımızın bir döneminde işyerinde mutsuz olduğumuz bir dönem geçirmişizdir. Herkesin kendine göre farklı bir sebebi olsa da sonuç olarak günden güne azalan çalışma azmi ve tatminsizlikle işyerinde mutsuz olmaya başladığımızı fark ederiz.



Aslında yaşanılan bu mutsuzluk kolay yollarla üstesinden gelinebilir. Bu gidişata dur diyebilmek ve kendi iyiliğiniz için mutlu olabilmek adına yapılacak yöntemlerden birkaç tanesini sizler için listeledik.

Masa Temizliği



Evet…Masa temizliği gibi küçücük bir faktör aslında mutlu olmanızı sağlayabilir. Çevrenizdeki bütün o iç sıkıcı dosya ve kağıt kalabalığını kaldırın, ferah bir ortam içinizdeki boğulma hissini ortadan kaldırabilir.

Eisenhower Stili İş Listesi



Acil, önemli ve önemsiz olarak kategorize ettiğiniz işleriniz için bir liste oluşturun. Acil işlerinizi ilk sırada, daha sonra önemli işlerinizi ve geri kalan vakitte de önemsiz işlerinizi bitirin. Her bitişte listenizdeki o işin üzerini karalayın. Hem kafanız rahatlayacak hem de motivasyonunuz artacak.

Kendinize Zaman Ayırın



Sürekli ve hiç durmadan çalışarak başarılı olabileceğinize inanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ofis içinde kendinize küçük zamanlar ayırarak konsantrasyonunuzu artırabilirsiniz. Koltuğunuza zincirlenmiş gibi hissetmeyin, ara sıra camdan dışarıyı izleyerek bile zihninizi boşaltabilirsiniz.

"Hayır”



Doğru zamanda ve doğru yerde kullanılan "hayır” kelimesi sizi mutsuz edecek birçok durumdan kurtaracaktır. Öncelikleriniz dışında size dayatılanlara hayır demeyi öğrenmelisiniz.

İş Sonrası Zaman



İş çıkışlarınızı ve hafta sonlarınızı iyi değerlendirerek ofiste yaşadığınız sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Tamamen kendinizin olan bu zamanlarda iş ile ilgili sohbetlerden ve düşüncelerden mümkün olduğunca uzak durun. Özellikle yaz mevsimine girdiğimiz şu günlerde güneşin ve hobilerinizin tadını çıkarın.





4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereğince iş arayanlardan ücret alınması yasaktır.
Kimya Medya Yayıncılık ve İnsan Kaynakları Tic. A.Ş., Türkiye İş Kurumu'nun 25.02.2014 tarihli 640 No'lu lisans sahibi özel istihdam bürosudur.
Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Şişli Şube Müdürlüğü: 0212 234 68 04